stav: uživatel nepřihlášen | přihlásit

Článek

26. 5. 2016 Atletický čtyřboj

Atletický čtyřboj Ve čtvrtek 26.5. 2016 se konaly další atletické závody , konkrétně čtyřboj. V počasí ideálním pro sportování se starší žáci a žákyně z celého okresu utkali v následujících disciplínách královny sportu: sprint 60m, skok daleký nebo skok vysoký, hod míčkem nebo vrh koulí a vytrvalostní běh ( 1000m chlapci, 800m dívky). Všichni podali maximální výkon a zaslouží si obrovskou pochvalu .Překonávali sami sebe, vylepšili svá dosavadní maxima.Za vypíchnutí stojí výkon Martina Pavlíka, který ve skoku vysokém překonal laťku ve výšce 174 cm, tímto výkonem závod vyhrál. Ve stejné disciplíně byla úspěšná i Tereza Vaníčková a Filip Lukš. Skoky našim závodníkům sedly, Celestin Kočka předvedl neuvěřitelný výkon ve skoku dalekém a obsadil druhé místo . Opomenout nelze ani už tradiční vítězství Adama Zemana ve vrhu koulí, kde prakticky nemá konkurenci. Samozřejmě , že bez vyrovnaných výkonů celého družstva by škola nebyla úspěšná. Odvedli perfektní týmovou práci. Závodů se účastnily následující školy: ZŠ Slavonice, ZŠ N. Včelnice, ZŠ N. Bystřice, ZŠ Č. Velenice, ZŠ Dačice, II. ZŠ J. Hradec, Družstvo chlapců obsadili skvělé 3. místo, sestava Martin Pavlík, Filip Lukš, Adam Zeman, Tadeáš Hájek, Celestin Kočka Družstvo dívek skončilo na 5. místě v sestavě Tereza Vaníčková, Eliška Bílková, Kateřina Holická, Kateřina Heřmánková, Natálie Houdková